UMÓW SIĘ

3. USTALENIE GODZINY

2. WYBIERZ TERMIN

1. WYBIERZ WOJEWÓDZTWO

Wykonuję gastroskopię na terenie województwa pomorskiego, zachodnio-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Gastroskopia koni  pozwala na ocenę stanu żołądka i górnych odcinków przewodu pokarmowego u koni. Dzięki zastosowaniu endoskopu – specjalistycznego urządzenia wyposażonego w kamerę – lekarz weterynarii może dokładnie zbadać błonę śluzową żołądka, zidentyfikować obecność wrzodów, podrażnień, stanów zapalnych, ciał obcych lub innych nieprawidłowości. Jest to jedyna metoda diagnostyczna wrzodów.

Jak się umówić?

Gastroskopia

Czym jest gastroskopia i po co?

Gastroskopia to procedura diagnostyczna, która pozwala weterynarzom zbadać przełyk, żołądek i pierwszą część jelita u koni za pomocą elastycznej kamery. Wykonuje się ją w celu zidentyfikowania problemów, takich jak wrzody, nowotwory czy ciała obce.

Jak przebiega procedura gastroskopii?

Procedura jest przeprowadzana przez sedację konia i wprowadzenie długiej, elastycznej rurki z kamerą przez usta, w dół przełyku do żołądka. Weterynarz może następnie oglądać wewnętrzne struktury na monitorze, co pozwala na dokładną ocenę stanu zdrowia konia i identyfikację ewentualnych problemów.

Czy gastroskopia jest bezpieczna dla koni?

Tak, gastroskopia jest ogólnie uważana za bezpieczną, gdy jest przeprowadzana przez wykwalifikowanego weterynarza. Sedacja i monitoring zapewniają, że koń pozostaje stabilny przez cały czas trwania procedury. Weterynarz podejmuje wszelkie środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko i zapewnić komfort konia.

Jakie przygotowanie jest potrzebne?

Przygotowanie przed gastroskopią wymaga, aby konie były na czczo przez kilka godzin przed zabiegiem, aby żołądek był pusty, co pozwala na lepszy widok podczas badania. Ważne jest, aby nie karmić konia w okresie przygotowawczym, aby zapewnić skuteczność procedury i bezpieczeństwo.

Jak przygotować konia do gastroskopii?

Procedura gastroskopii zwykle trwa od 30 minut do godziny, w zależności od ocenianego stanu i wszelkich dodatkowych ustaleń. Ważne jest, aby lekarz weterynarii mógł dokładnie ocenić sytuację, co może wpłynąć na czas trwania procedury.

Jakie są wskazania do wykonania gastroskopii u konia?

Gastroskopia jest zalecana w przypadku objawów takich jak utrata apetytu, spadek masy ciała, niepokój podczas jedzenia czy spadek formy sportowej. Badanie to jest również pomocne w monitorowaniu leczenia wrzodów i ocenie błony śluzowej żołądka.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wskazaniach, zapraszam do pełnego artykułu.

Co warto wiedzieć?

Pakiet ZDROWY BRZUCH

Obejmuje:

  • badanie krwi
  • ocenę sylwetki konia wraz z pomiarami
  • badanie gastroskopowe 
  • indywidualnie opracowaną dietę na podstawie wyników

Pakiet ZDROWY BRZUCH

W przypadku wykonywania gastroskopii jest możliwość kompleksowej usługi

Profesjonalna opieka dietetyczna to klucz do zdrowia, kondycji i dobrego samopoczucia Twojego zwierzęcia.

 

Oferuję indywidualnie dopasowane plany żywieniowe, które uwzględniają wiek, rasę, poziom aktywności, stan zdrowia oraz szczególne potrzeby Twojego pupila. 

SZCZEGÓŁOWA

Zawsze staram się dobrać propozycje więcej niż jednej firmy, aby właściciel mógł dostosować dietę do możliwości finansowych oraz asortymentowych.

INDYWIDUALNA

Oparta na analizie potrzeb fizycznych i zdrowotnych.

LISTA PASZ I DODATKÓW

ZBILANSOWANA DIETA

Opieka dietetyczna

Co zyskujesz?

GOTOWY DO DRUKU

Oprócz pełnej rozpiski, wraz ze szczegółowym dawkowaniem, otrzymasz skróconą wersję gotową do powieszenia w paszarni lub na boksie.

WYGODNY SZABLON

LECZENIE HOLISTYCZNE

Personalizowana aromaterapia oraz dietetyka

PODSTAWOWA ORTOPEDIA

badanie kliniczne, USG

PIERWSZA POMOC

opracowanie i szycie ran, leczenie zachowawcze schorzeń morzyskowych

PROFILAKTYKA | DIAGNOSTYKA | LECZENIE

STOMATOLOGIA

Tarnikowanie zębów, ekstrakcja zębów wilczych, usuwanie kamienia nazębnego

OFTALMOLOGIA

badanie kliniczne i USG narządu wzroku, leczenie podstawowych schorzeń narządu wzroku, m.in. terapia wrzodów rogówki, niedrożności przewodów nosowo- łzowych

CHOROBY SKÓRY, MIĘŚNI I UKŁADU MOCZOWEGO

diagnostyka i leczenie

PROFILAKTYKA I BADANIA

szczepienia, odrobaczanie, badania krwi, kału i moczu

Szkolenia online

lek. wet. Agnieszka Lulińska

+48 795 378 939